וגיניסמוס

טיפול בוסטיבוליטיס

וגיניסמוס או וגיניזמוס – התכווצות בלתי רצונית של השרירים בכניסת הנרתיק, שאינה מאפשרת חדירה, או שהחדירה מלווה בכאבים. הבעיה קשורה לרפלקס בלתי נשלט הגורם להתכווצות השרירים בכניסה לנרתיק ובפי הטבעת, שמפריעים או אינם מאפשרים חדירה.

וגיניסמוס היא בעיה מאוד נפוצה, שסובלות ממנה מעל 10 אחוז מהאוכלוסייה.

המקור הנפשי של הבעיה עשוי להיות חינוכי. קשור לאיסורים וטאבו מבית ההורים. האישה דוחה את איבר המין שלה וחשה רגשות של אשם, בושה וגועל בהקשרו. כמו כן יש קשר בין וגיניסמוס לחוסר פרטיות שחוותה האישה כילדה, כשגופה היה המקום האחרון שלה לפרטיות.

המקור יכול להיות גם טראומטי. פעם ראשונה לא רצויה או כואבת. או בתגובה לתוקפנות מינית, פיזית או מילולית שחוותה האישה.

טיפ מד"ר דריי:

אסור לאנוס את הגוף, ולקיים יחסי מין למרות הכאב. כדאי לפנות לטיפול. בוגיניסמוס מטפלים ובהצלחה רבה. בשלב הראשון של הטיפול חל איסור על יחסי מין, וחובה על בן הזוג להרבות במחוות גופניות.

בשלב הראשון הטיפול מבוסס על גילוי גופני עצמי של האישה, בכדי לשקם את דימוי הגוף, ולהבין את הבסיס הפיזי של הבעיה. בזמן הטיפול מלמדים את האישה על מראה איבר המין שלה, עד שהיא תוכל לתארו, ועוזרים לה להסתכל עליו כמו על חלק מגופה.
בשלב הראשון של הסקסותראפיה מתמקדים בעזרה נפשית, ובשלב השני, בעזרת מראה, האישה לומדת את מיקומם של השרירים שמתכווצים וגורמים לכאב, ובעזרת תרגילים להגיע לאפשרות של חדירה בדרך-כלל החדירה מתאפשרת אחרי חודש של טיפול.

למידע נוסף אודות הטיפול בוגיניסמוס, לחצי כאן

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו