חינוך מיני: מדריך הורים לגידול ילדים בריאים מינית

כהורים, יש לנו אחריות ואפשרות לתת לילדינו כלים נכונים וחינוך מיני נכון שיכין אותם לחיים הבוגרים. אנחנו מגדלים את הילדים כך שינהלו כשיגדלו חיים מלאי משמעות, שיידעו לנהל מערכות יחסים קרובות ,אינטימיות ומעשירות עם האנשים שהם בוחרים בחברתם, ושייהנו, יכבדו וישמרו נפשם וגופם.

המיניות שלנו אינה מולדת, אלא נרכשת מהסביבה והחברה. להורים יש השפעה ישירה על מיניות ילדיהם בעתיד, וחשוב להיות ערים לעובדה, שהתפיסה שלנו לגבי מין מתגבשת בהתאם למה שראינו ושמענו בבית.

כהורים, אפשר להשפיע לטובה על עתידם של הילדים בכך שנהיה מודעים למסרים המיניים המילוליים וההתנהגותיים שאנחנו חושפים את ילדינו אליהם.

רמת התקשורת בין הורה לילד הכוללת התייחסות לנושא המיני משתנה בכל גיל וכוללת מסרים מילוליים, כמו מתן הסבר לילדים על תפקידם ותפקודם של אברי גופם, התפתחותם הביולוגית, הורמונאלית ונפשית של הבנים והבנות והתאמתם לערכים המשפחתיים.

הדוגמא האישית והדרך בה ההורה מנהל את חייו הרגשיים, וכמה הוא מצליח לקיים את הערכים שהוא מטיף להם, גם הם משפיעים בוודאי על הליך גיבוש המיניות והזהות המינית של ילדים ונערים בכל גיל. הליך זה מושפע ישירות מדפוסים מגדריים של האם והאב וההתנהגות המינית שלהם כפי שנחשפנו אליה בשנים המוקדמות, וממערכת היחסים בין ההורים, כפי שפירשנו אותה.

כתבתי את המדריך לחינוך מיני עבור הורים של ימינו, שגדלו במשפחות ובסביבה חברתית שמרנית יותר. להורים של היום שמודעים יותר, חרדים יותר, ועסוקים יותר בשאלה איך להעביר לילדיהם ידע וערכים בנושא המיניות.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו