כל הסיבות לשפיכה מוקדמת ותרגילים למניעת שפיכה מהירה

שפיכה מהירה – קוים לדמותה

שפיכה מוקדמת היא ההפרעה השכיחה ביותר בתפקוד המיני של גברים. למרות שכיחותה הגבוהה, ועל אף היותה מקור לא אכזב לתסכול מתמשך ולפגיעה באיכות חייהם של גברים צעירים רבים, הטיפול בה עדיין רחוק מלהיות משביע רצון, אולי משום שאינה נתפסת כמחלה, במובן הצר של המילה. גברים רבים אינם מדווחים על הבעיה לרופאיהם ולרוב פונים לטיפולים נפשיים, ואז מתאכזבים מהתוצאות.

גברים רבים אף אינם מודעים להשפעתה של השפיכה המוקדמת על יכולתה של בת הזוג שלהם ליהנות. גם לממסד הרפואי יש חלק בשכיחות התופעה. רופאים רבים אינם מתמצאים בטיפולים יעילים לבעיה של גמירה מהירה, ובסופו של דבר מטופלים רבים אינם מאובחנים כהלכה או אינם מקבלים את הטיפול המתאים. ידוע שגברים אוהבים להשוות את עצמם לאחרים, וכל גבר הקורא שורות אלה ודאי שואל את עצמו היכן הוא עומד ביחס לאחרים.

אין גבר שלא רוצה להוכיח את הביצועים שלו במיטה מה שיוסיף לו עוד קצת לביטחון והדימוי עצמי שלו, ולכן שפיכה מוקדמת (או "גמירה מהירה" אם אתם מעדיפים) היא אחת החוויות הפחות נעימות שגורמת לתסכול אצל גברים רבים. חלק גדול מהם חושש לדבר על כך בשל הבושה שהם מרגישים, מה שמוביל אותם לא אחת להימנעות מיחסי מין או יחסי מין מלאים (עם חדירה).

שפיכה מהירה – מי קובע מה נחשב מהר?

ובכן התשובה לשאלה משתנה בין כל גבר וכל אישה חלק יגידו לכם שאם עוברת פחות מדקה מרגע החדירה ועד פליטת הזרע מדובר בשפיכה מוקדמת וחלק יגידו לכם שעד 5 דקות מרגע החדירה, אמנם שפיכה מהירה היא אינדיבידואלית וכל שפיכה שקורת לפני שהגבר או האישה הגיעו לסיפוק ולאורגזמה היא שפיכה מוקדמת. רק בכדי לסבר את האוזן, לפי סקר פרטי שערכתי של מדגם של יותר משלושת אלפים גברים בגילאים שונים נמצא שכ-5% מהגברים שופכים עוד לפני  שהתבצעה חדירה באקט המיני. 30% מהגברים שופכים אחרי פחות משתי דקות לאחר החדירה. עוד עולה כי 35% מהגברים שופכים שתיים עד ארבע דקות לאחר החדירה  ו25% בלבד מסוגלים לשלוט בשפיכה שלהם ככל שירצו, מתוכם רק 5% אינם מגיעים לשפיכה כלל במהלך החדירה. לאור הנתונים הללו, זה אולי לא מפתיע שהתופעה הרבה יותר נפוצה ממה שחושבים. יש כאלו שאצלם התופעה הייתה מאז ומתמיד ויש כאלו שאצלם היא החלה כתופעה שניונית לאחר טראומה או שינויים בזקפה.

מן הצד השני של המתרס ניתן למצוא את הגברים שיודעים לשלוט בשפיכה שלהם. כאשר הם או בנות זוגן נשאלים לגבי פרק הזמן האידיאלי לטעמם בין החדירה והשפיכה, התשובות שלהם נעות בין חמש־ עשרה לשלושים דקות. שפיכה מוקדמת מפריעה רק לגברים שאוהבים נשים באמת. המיזוגנים והמאהבים הגרועים, ולמעשה כל מי שלא אכפת לו מהנאתה של בת זוגו, אומרים שהשפיכה המוקדמת שלהם היא הבעיה של הנשים שלהם, מפני שבהנאתם שלהם היא לא מחבלת. הם צודקים. לגברים אלה, שאדישים להנאתה של בת הזוג, אין באמת כל בעיה. או ליתר דיוק, לא היתה בעיה בעבר. השיפור במעמד האישה בכל תחומי החיים והשינויים בהתנהגות המינית הנגזרים מכך מאלצים כיום את הגברים לספק את נשותיהם, ובין השאר מצופה הם להימנע משפיכה עד שהאישה באה על סיפוקה. זו אולי הסיבה העיקרית לכך ש 70%- מהגברים אינם מרוצים ממהירות השפיכה שלהם.

 

סיבות נפוצות לגמירה מהירה

הסיבות לשפיכה מוקדמת הן מגוונות, חלקן רגשיות וחלקן אחרות:

 1. סיבה תורשתית:בשנים האחרונות מבינים שלשפיכה מהירה יש כנראה גם מרכיב גנטי, במיוחד מצד האב, ולעיתים הוא יכול להיות אפילו חזק יותר מהמרכיב הנרכש.
 2. סיבה פיזיתהסיבה הפיזית הנפוצה ביותר היא היחלשות של רצפת האגן, מה שמסתבר קורה לא רק לנשים… ישנם גם לא מעט מצבים פיזיים נרכשים שיכולים להוביל לשפיכה מהירה, לדוגמה:
 • סוכרת
 • דלקות כרוניות בערמונית
 • דלקת של השופכן
 • פגיעה עצבית שאינה מולדת, אלא עקב חבלות או ניתוחים
 • גיל: העלייה בגיל מגבירה את הסיכוי לא רק לבעיות בזקפה, אלא גם לשפיכה מהירה

קיימים גם מקרים של עיצבוב יתר ההופכים את הפין לרגיש יותר למגע. במקרים אלו מערכת העצבים המרכזית לא מצליחה לשלוט כפי שצריך על מנגנון השפיכה.

 1. היסטוריה או מצב קיים של יחסי מין "מהירים":סיטואציות בהן היה רצון לגמור מהר בגלל יחסי מין בגיל צעיר או אפילו אוננות בסתר יכולים לגרום לשפיכה מוקדמת גם בעת קיום יחסי מין מלאים אינטימיים עם פרטנר קבוע.
 2. בעיהכללית בזוגיות:מלבד פעילות מינית בעייתית בעבר, ייתכן כי בני הזוג נמצאים בשלב בזוגיות בו תדירות יחסי המין פוחתת מאוד וגם כאשר הם מקיימים יחסי מין, לפחות הגבר רוצה "לסיים וללכת". גם מתחים כללים, חוסר תקשורת וחוסר אמון בין בני הזוג יכולים להתבטא בסופו של דבר במיטה.
 3. חששות וחרדות:זוהי אולי הסיבה המוכרת ביותר, אך לעיתים אין קשר ישיר לחרדת ביצוע, וגם בעיות רגשיות בחיי היום יום כגון מתחים בעבודה או עם הילדים יכולים להשפיע לרעה על מהירות השפיכה.
 4. פגיעה מיניתגם מצב של חס וחלילה פגיעה מינית יכולה לגרום לבעיות תפקודיות בעת קיום יחסים בשלבים מאוחרים יותר בחיים, ובכלל זאת גם גמירה מוקדמת.

 

איך לא לגמור מהר – באמצעות תרגילים למניעת שפיכה מוקדמת

אחת הבעיות אצל גברים הסובלי מגמירה מהירה היא חוסר היכולת לזהות את השלב של כמעט גמירה. בדיוק לשם כך מיועדים תרגילי ה"עצור והתחל". אלו הם תרגילים שבהם בת הזוג אוחזת בפין בין אצבעותיה ממש לפני שהגבר מגיע לשפיכה במטרה לעצור אותה. בתחילה מבצעים זאת במצב יבש ולאחר מכן במצב "רטוב" עם משחה או שמן.

אף על פי שאלו תרגילים שניתן לבצע בלי הדרכה ואפילו על ידי אוננות בלבד, הם עובדים באופן הטוב ביותר בסיוע של מטפל מיני או סקסולוג אשר מדריך את בני הזוג. האימון יכול לשפר את המצב באופן ניכר ולא רק במצבים נקודתיים שדורשים תרופות או תכשירים.

עוד תרגיל נפוץ אמור לחזק את שרירי רצפת האגן ועל ידי כך גם את השרירים המביאים לשפיכה. גם את התרגיל הזה רצוי שהגבר יעבור אצל סקסולוג מוסמך ותרגילי כושר רגילים אינם אופטימליים (בוודאי שלא בקבוצות מעורבות…).

שיטת אימון נוספת לטיפול בגמירה מהירה מגיעה דווקא מהמזרח הרחוק והופכת לנפוצה ברוח העידן החדש היא הטנטרה. הטנטרה אמורה לחזק את המיניות, והיא מלמדת בין היתר כיצד לאגור את "האנרגיה המינית" בפנים. מדובר בטיפול שיש לו גם פן רגשי המוביל להעלאת הבטחון העצמי בעת קיום היחסים.

 

מדוע לבחור במטפל מיני מוסמך?

כפי שהסברנו בתחילה, שפיכה מהירה היא אמנם מצב נפוץ מאוד, אך מדובר בנושא שהרבה מתביישים לדבר עליו, אולי דווקא מכיוון שהוא לא פוגע בחיים היום יומיים (לפחות על פני השטח). לפיכך, טיפול אצל סקסולוג או מטפל מוסמך שנעשה באופן אינטימי עם בן או בת הזוג יכול להסיר את החששות והפחדים שלמעשה מונעים את הפתרון לבעיה. גם המוטיבציה תהיה חזקה יותר, ממש כפי שהולכים למאמן כושר כדי להיכנס לכושר.

תוכלו לקרוא גם על הטיפול החדש שלנו: טיפול בשפיכה מוקדמת אונליין

 

ד"ר דריי מסביר כיצד לטפל בשפיכה מוקדמת ואיך ניתן לשלוט בה ולגמור לאט יותר

 

 

 

 

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו