רפואה מזרחית בשירות המיניות: אקופונקטורה, רפלקסולוגיה ועוד

בפילוסופיה המזרחית, נחשב האדם למאגר של אנרגיה ויחסי המין נתפסים כהחלפת אנרגיה רוחנית בין בני הזוג. מבחינת הזוגיות, נקודה זו חשובה ביותר – יחסי המין נועדו ליצור הרמוניה בין בני הזוג. הם אינם יכולים להיות זירה למאבקים או מתחים, כי אם מקום של איחוד. ביחסי מין האנרגיות שלכם מתמזגות, כשני חצאים היוצרים שלם. יחסי מין הם גם אחת הדרכים העיקריות לחדש את האנרגיה של הגוף. הם מהווים מקור להנאה ולאינטימיות אך בו-בזמן מעודדים גם צמיחה רוחנית, הגברת המודעות והחזרת חיוּת לגוף.

לפי התורות המזרחיות השונות אפשר להשתמש במגע כדי לאזן את האנרגיה שבגוף וליצור קשר עם האנרגיה של האחר. הלחיצה בנקודות מיוחדות בגוף (נקודות הדיקור / אקופונקטורה) יכולה להשפיע באופן ישיר ועקיף על חיי המין – החל משיפור התפקוד המיני והסרת חסמים או עכבות וכלה בשיפור הבריאות הגופנית והנפשית באופן כללי.

הנה כמה נקודות לחיצה שעשויות לטפל בבעיות נפוצות המפריעות לחיי המין, כגון הפרעות בזקפה, כאבים באגן ובגב התחתון וחרדות למיניהן. לאחר שאיתרתם את הנקודה, עסו אותה בעדינות במשך כמה דקות. אפשר לבצע את התרגיל יום-יום או רק כשחשים בקושי, לבד או עם בן/בת זוג. כל הזדמנות למגע מצידו של אדם אהוב משפר את הזוגיות ואת התקשורת המינית.

כף היד – מקמו את האגודל של יד אחת באזור החיבור שבין האגודל והאצבע המורה על גב כף היד האחרת. צבטו בעדינות באמצעות האצבע המורה ועסו את נקודת החיבור באגודל בתנועות לישה.
מקל על: כאבי ראש, לחץ, חרדה, דיכאון ובעיות במחזור הוסת.

פרק כף היד – כשלוש אצבעות משורש כף היד, בין שני הגידים של האמה. עסו בעדינות בין שני הגידים באמצעות האגודל והאצבעות.
מקל על: חרדה, נדודי שינה, דיכאון וכן על בחילה והקאות.

אחורי השוק –כארבע אצבעות מתחת לפיקת הברך, לכיוון צד הגוף. הקיפו את השוק בכף היד כדי לייצב אותה. השתמשו באגודל ובאצבעות כדי לעסות את הנקודה.
מקל על: חרדה, נדודי שינה ודיכאון וכן על הפרעות בתפקודה של מערכת החיסון, בעיות עיכול ועייפות.

קרסול – כארבע אצבעות מעל לעצם הקרסול, בצד הפנימי של הרגל. עסו באמצעות האגודל.
משפר את הבריאות המינית לגברים ולנשים.
מקל על: כאבים באגן, בעיות פריון, גיל המעבר של נשים, בעיות בזיקפה ולידה קשה.

כף הרגל – ממקום המפגש בין האצבע השנייה והשלישית ברגל (הבוהן נספרת בתור הראשונה) יורדים כשתי אצבעות מטה. מעסים באמצעות האגודל על גב כף הרגל כאשר האצבע בחלק הפנימי משמשת כעוגן בתנועת צביטה עדינה, כמו בעיסוי בכף היד.
מקל על: כאבי ראש, צוואר, חזה וגב, יתר לחץ דם, ושיפור הבריאות הכללית.

לפי תורת הרפלקסולוגיה, בכף הרגל משתקף כל הגוף, על איבריו הפנימיים. הרפלקסולוגיה אינה נועדה כמובן לגרות מינית, אולם היא יכולה להרגיע, לשחרר ולהקל על חרדות ועכבות המקושרים לתפקוד מיני. אפשר לבצע את העיסוי בו זמנית, אחד על רגליו של השני או באופן חד-צדדי. ראשית, הוליכו את האגודל בעדינות לצד כף הרגל מהעקב ואל הבהונות והזרימו דם לכל האזור.

מקלעת השמש – נמצאת בכף הרגל, בין כרית כף הרגל לבין הקשת. לחיצה עליה בתנועה סיבובית ואיטית של האגודל מבטיחה הרגעה מלאה.

קרסול – ליטוף ועיסוי של האזור מתחת לעצם הקרסול משפר את זרימת הדם והאנרגיה לאברי המין; עיסוי בקו המחבר בין שתי עצמות הקרסול מגרה את המפשעה ואת אברי המין עצמם.

באוריינטציה טיפולית פחות, הכירו את נקודות המין הרפלקסולוגיות, שיכולות להביא את הגירוי המיני לדרגות חדשות. נסו לשלב מגע קצר בן 10-15 דקות בכל הנקודות או בחלקן במסגרת המשחק המקדים.

ראש ופנים – העבירו אצבעות בשיערם של בן/בת הזוג ועסו את הקרקפת והמצח, בקו השיער. עברו באצבעותיכם בעדינות על נקודות מרכזיות בפנים – העין השלישית (בדיוק בין הגבות), העפעפיים, האוזניים, ומשם לאורך קו הלסת עד לסנטר. המשיכו בעיסוי האוזניים מהתנוך כלפי מעלה בתנועות מעגליות עדינות.

חזה ובטן – דמיינו שביל מהטבור ועד לעצם החיק (מעט מעל לאברי המין). התחילו את הליטוף בכף יד פתוחה מעצם החזה (אפשר לערב גם את הפטמות) והגיעו כמעט עד לאברי המין. מהטבור למטה אפשר להחליף את היד בלשון.

מפשעה – לחיצה על הנקודות הנמצאות בחיבור בין הרגליים לגוף, בשני צידיהם של אברי המין מעוררת מינית ומסייעת לזקפה. אזור הפריניאום (חיץ הנקבים) שבין האשכים או פתח הנרתיק לפי הטבעת הוא אחת הנקודות החשובות ביותר מבחינת האנרגיה המינית. לחצו בעדינות באגודל באמצע הפרניאום והרפו. המשיכו בכך כחמש דקות.

גב – לפי רבות מהתורות המזרחיות האנרגיה המינית אצורה בבסיס עמוד השדרה. עיסוי גב, במיוחד עם התמקדות בגב התחתון ובאזורים המתקרבים לעמוד השדרה ולחוליות המותניים מביא לשחרור האנרגיה המינית ומחזק זקפה.

כמובן שהיריעה קצרה מלהכיל את כל מה שיכולה הרפואה המזרחית להציע בתחום הטיפול במיניות ושיפורה. נזכיר רק שניתן להיעזר גם בדיקור, רפלקסולוגיה והומאופתיה לחיזוק אלמנטים שונים במיניות ובזוגיות.

טיפ זה הוא חלק מהשיעור העשירי בסדרת הטיפים לשיפור המיניות והזוגיות. אם עדיין לא נרשמת, הצטרפי עכשיו לרשימת התפוצה וקבלי אל תיבת המייל שלך את הסדנה המלאה. שיעורי הסדנה יישלחו אליך אחת לחודש, חינם ובדיסקרטיות מלאה.

  לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

  תודה על פנייתך
  נחזור אליך בהקדם!
  פתח אפשרויות ליצירת קשר

   לייעוץ עם ד"ר דניאל דריי השאר/י פרטים ונחזור אליך

   תודה על פנייתך
   נחזור אליך בהקדם!
   חייגו אלינו